Mezőlaki Evangélikus Egyházközség

Mezőlaki Evangélikus Egyházközség
Egy napilapban olvastam

Az egyik budapesti villamoson utazott egy idős néni. Az egyik megállóban felszállt egy fiatalasszony a 4 év körüli kisfiával, s leültek vele szemben. A kisfiú harangozott a lábacskáival, s ütemesen rugdosta a néni térdét. Ő egyre arrébb húzódott, amikor azonban már nem tudott arrébb ülni, megkérte az asszonyt, szóljon a fiúnak, ne rugdossa a lábát.

Mire az asszony:

"Én nem avatkozom bele a fiam személyiség-fejlődésébe. Hadd bontakozzék ki szabadon."

A néni nem szólt semmit, csak szomorúan lehajtotta a fejét.

Végignézte ezt egy hosszúra nőtt fiatalember, aki egykedvűen forgatta a rágót a szájában. Közelebb lépett, akkurátusan kibányászta a rágót, és ráragasztotta a fiatalasszony homlokára. Az a meglepetéstől előbb szólni sem tudott, majd kiabálni kezdett. A fiú ezt mondta neki:

"Nyugalom. Az én anyukám sem avatkozott bele a személyiség-fejlődésembe, és szabadon kibontakoztam."

Cs.K.

A Mihályházi templom bontása
A "Csendes éj" története

© Magyarországi Evangélikus Egyház, Internet Munkacsoport, 2003.
Az adatok kereskedelmi célra nem használhatók. Minden jog fenntartva.